Представа „Солунци говоре“ у Народном позоришту

„Солунци говоре су час историје који можда до сада нисмо спознали у правом светлу околности које су обележиле живот предака готово сваке српске породице“, је реченица коју налазимо на сајту Академије уметности Београд, а са којом се у потпуности слажемо.

Као академски и морално вредна, уз то и уметнички обојена и дочарана лекција, представа „Солунци говоре“ на неформалном образовно - васпитном плану и програму ученика ОШ „1300 каплара“ нашла се 18. фебруара 2015. године. Разлог више за посету нађен је у чињеници да се добар део представе односи на легендарни ђачки батаљон 1300 каплара чије име са поносом носи и поменута установа.

Ангажовањем школе обезбеђене су бесплатне карте за ученике осмог разреда који су из Народног позоришта понели снажне и надасве позитивне утиске.